מזכירות הישוב  04-6953135


דוא"ל / נייד / טלפון:
סיסמה:
זכור אותי שכחתי סיסמה


כתובתנו
קיבוץ משגב עם
ד.נ. הגליל העליון
מיקוד 1215500
טלפון: 04-6953135
מייל: misgav@misgav-am.com
 

משגב-עם - נעים להכיר

בפסגות הרי נפתלי שבגליל העליון, ברום של 845 מ', שוכן לו קיבוץ משגב-עם וצופה על רכס החרמון ועמק החולה הפרוס לרגליו.

הקיבוץ הוקם ב - 2/11/1945 יום הצהרת בלפור, על ידי גרעין של הכשרת פלמ"ח וחוזק במהלך השנים בגרעיני נח"ל של מחנות העולים והנוער העובד, בודדים ומשפחות שבאו לחפש חיי קהילה, ולנשום אוויר פסגות...

הקיבוץ עבר הפרטה בשנת 97', חבריו משתכרים באופן עצמאי ומפרישים תשלומים עבור קיום שירותי הקהילה. לאגודה החקלאית מספר ענפים: לול פטם, כרמי יין בהר ומטעים וגידולי שדה בעמק וכן מצפור תיירותי. אוכלוסיית הקיבוץ מונה כ-270 מבוגרים [חברים ותושבים], 75 בתי אב הכוללים את תושבי השכונה, כ- 70 ילדים עד גיל 18.

משגב-עם - אנשים שהם קהילה

זהו הקו שמוביל את חיינו במקום. במשגב-עם קהילה חמה ומשפחתית ובה חיי קהילה מפותחים הדוגלים בעשייה שלעולם לא נפסקת. פעילות משותפת בחגים, אירועים ושמחות, הרצאות ואירועי תרבות. הדלת תמיד פתוחה ליזמות ולהצעות של חברים המעוניינים לתרום לעשייה. בנוסף לפעילות הקהילתית המפותחת, מעמיד הקיבוץ לרשות חבריו מגוון מתקנים, מוסדות ושירותים קהילתיים:

- מועדון חברים

- בריכת שחייה מקורה

- גני שעשועים

- מרפאה

- ספרייה

- כל בו

- מרכז פנאי הכולל בתוכו חדר כושר מאובזר ומרחבים לחוגים שונים.

נקלטים במשגב-עם

כדי להמשיך את תנופת הפיתוח והצמיחה של משגב-עם הוחלט בקיבוץ על מהלך רחב של קליטה. אנו רואים בקליטה הזדמנות עצומה, הן לקיבוץ והן לנקלטים, ומעוניינים בשותפות אמת עם חברים חדשים, שיצטרפו אל הקהילה ויהפכו לכוח משפיע ומוביל. ברוח זאת הוחלט שהקליטה לקיבוץ תהיה לחברות בעצמאות כלכלית.

התנהלות קהילתית:

משגב-עם הינו קיבוץ מתחדש שעבר הפרטה. הקיבוץ ממשיך לשמור על חיי קהילה משותפים וכן מקיים מערכות שירותים לרווחת חברי הקיבוץ. החברים משתכרים באופן עצמאי ומפרישים מיסי קהילה עבור שירותים קהילתיים.

חברות בעצמאות כלכלית

משמעותה של חברות בעצמאות כלכלית היא שותפות מלאה בכל תחומי החיים הנוגעים לקהילה. כחברים בעצמאות כלכלית תוכלו לבחור ולהיבחר לכל תפקיד בקהילה ותהיו זכאים ליהנות מכל שירותי הקהילה ומוסדותיה, ממש כמו החברים הוותיקים. יחד עם זאת, לא יהיה לכם חלק במגזר העסקי של הקיבוץ. אתם תהיו אחראים לפרנסתכם ללא מעורבות הקיבוץ בהכנסותיכם. מיסי הקהילה עבור שירותים קהילתיים יגבו, כמו על כל חברי הקיבוץ, מדי חודש.

בונים בית

הנקלטים החדשים במשגב-עם ייהנו לא רק מחיי קהילה ערים. השכונה החדשה בקיבוץ קורמת עור וגידים ממש, כאשר 37 מגרשים חדשים מוצעים למתעניינים בקליטה בימים אלה ממש. בזכות מיקומו של הקיבוץ באזור עדיפות לאומית יזכו הבונים בשכונה החדשה לא רק בשטח גדול ובנוף עוצר נשימה, אלא גם בהטבות מס משמעותיות הניתנות לתושבי אזור עדיפות לאומי, ותנאים שהופכים את משגב-עם לאלטרנטיבה שפויה ואטרקטיבית גם מבחינה כלכלית:

- מגרשים גדולים במיוחד 500 – 600 מ"ר

- בנייה בסגנון 'בנה ביתך'

- עלויות קרקע – 0 ₪ (100% הנחת קו עימות)

- עלויות פיתוח נמוכות במיוחד - הנוף היפה בארץ (חרמון ועמק החולה) – חינם!

מגורים ביישוב לפני קבלת ההחלטה:

משגב-עם מזמינה ומעודדת משפחות המעוניינות בכך, להכיר את הקהילה ואת החיים ביישוב, בטרם ההחלטה על בחירת מסלול הקליטה. לשם כך היא מאפשרת להתגורר בשכירות בדירה פנויה שמתאימה לצורכיכם בשטח הקיבוץ, וזאת בהתאם לאפשרויות.

מתחנכים במשגב-עם

מערכת החינוך בקיבוץ, מקור גאוותנו, מספקת מסגרת חינוכית איכותית וייחודית הכוללת: חינוך לגיל הרך ומסגרות חינוכיות בלתי פורמאליות לשעות אחר הצהריים ובכל החופשות לילדי בתי הספר, יסודי ותיכון.

מערכת הגיל הרך [לידה- גן חובה] בקיבוץ, מופעלת על ידי צוותים מקצועיים ומסורים, הבתים עצמם מרווחים וממוזגים, ומספקים לילדים מרחב נוח ובטוח המותאם לגילם ולצורכיהם ההתפתחותיים. מערכת הגיל הרך עובדת בשיתוף פעולה עם המועצה האזורית גליל עליון, וזוכה למערך מסייע הכולל מעקב התפתחותי של מדריכות פדגוגיות. בתי הילדים פועלים לאורך כל השנה, להוציא שבתות, יום כיפור וימי הערכות.

בית הספר היסודי "עלי גבעה" נמצא כ- 8 דק' נסיעה [כפר גלעדי] ממשגב-עם. בית הספר מונה כ-400 תלמידים מתשעה ישובים באזור. ביה"ס פועל לפיתוח לומד עצמאי, דואג לפתח אצל הילד את 8 האינטליגנציות, ושם דגש על תהליכים ערכיים חברתיים וסביבתיים. ב"עלי גבעה" לומדים חמישה ימים בין השעות 7:45-15:15.

בית הספר "הר וגיא", נמצא כ-20 דק' נסיעה [קיבוץ דפנה] ממשגב-עם. ביה"ס פרוס בינות למרחבי דשא מוריקים, כאשר אחד מפלגי הדן חוצה אותו לאורכו. לכל שכבת גיל בניין משלה וצוות זמין וקשוב.

מערכת החינוך הבלתי פורמאלית, הפועלת בחופשות וכשלוש פעמים במהלך שעות אחה"צ, מחולקת לקבוצות המורכבות מילדי גיל יסודי ותיכון, אשר שמה דגש על צרכי הילדים, ומאפשרת להם ליהנות ממגוון פעילויות חברתיות וקהילתיות, בליווי הדרכה קבועה.

" ...יש לנו את הבית שתמיד חלמנו עליו, נוף משגע וקהילה מדהימה שמהר הפכה למשפחה עבורנו.."

קהילת משגב-עם, מזמינה אתכם להצטרף אלינו כחברים בעצמאות כלכלית.. הצטרפו למשפחות שכבר השלימו את תהליך הקליטה ובואו להיות חלק בלתי נפרד מקהילת הקיבוץ המיוחדת.


• אנשי קשר –

דינה טיקלסקי 0545750776,

איציק אפרים 0525361650

 

[חזרה לראש העמוד] [הדפס]
|מפת אתר|
אתר לקיבוץמופעל במערכת קהילהנט רשת חברתית תפעולית לארגונים, אגודות, קיבוצים וישובים
כל הזכויות שמורות לקהילה-נט פתרונות תוכנה בע"מ 2003-2018 (c)